تفاسیر

گاه نوشته های امین پاک پرور

تفاسیر

گاه نوشته های امین پاک پرور

از تو به تو بازگشته ام
از نگاهی بر تو تا تاملی بر خویش
وآنگاه
تفسیر پی تفسیر
از راهی که به سوی تو می رود
تا آن چه بر زبانم جاری است

چهارشنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۵، ۰۳:۰۲ ب.ظ

توهم

 

- می دونی؟ شوهر من جذاب ترین مرد دنیاست. کافیه فقط دو کلمه از دهنش بشنوی تا کله خودت و تمام دوستات داغ کنه. باید اعتراف کنم که اون جذاب ترین مردیه که تا حالا باش  خوابیدم. پاریس که هیچ، یوسف در برابر زیبایی ش پر از کمبوده. اما فرقی نمی کنه چند تا زن وقتی چهره ش رو می بینه دستشو با چاقو ببره، اون در بند منه. در طلسم منه. انگار که اینو توی تقدیرش نوشتن.

+ اما من ترجیح میدم به رابطه ام با تو ادامه بدم. تو توی عشق بازی پدرسوخته ای. شوهرت می گفت زن من یه استاده واسه خودش. بهم میگفت سعی نکن جاشو برام پر کنی.

- هاهاها... سعی خودتو بکن. مردا در هر شرایطی وسوسه میشن. انگار دست خودشون نیس. کافیه براشون بخندی یا یه گوشه از تن لختتو بهشون نشون بدی.

+ من دیگه نمی خوام به تو خیانت کنم.

- خیانت رسم همه ماست. الآن نکنی فردا می کنی. قبلا رسم بود که آدما قبل از خوابیدن ازدواج کنن تا همه بدونن که اونا می خوان با هم بخوابن. اما حالا رسمه که بعد از ازدواج خیانت کنن، تا همه بفهمن که آزادی هنوز قداست داره.

+ تو برای من مقدس تر از آزادی هستی. این چیزیه که شوهرت هیچ وقت نمی فهمه.

- اون می فهمه. اما یه وقتایی میل داره از قداست فرار کنه. این احساس توانایی چیز کمی نیست. شرافت آدم به اینه که توانایی رد شدن از مرز قداست رو داره. این شمایید که اینو نمی فهمید و به خاطر همینم هس که نمی تونید اونو به اندازه من دوست داشته باشید.

+ اما تو میگی آزادی قداست داره. پس حس می کنی حتی وقتی شوهرت خیانت می کنه داره یه کار مقدس انجام میده؟ پس ینی تعهد و آزادی به یک اندازه مفدس ان؟

- نه. تعهد من با اون مقدس تره. من زیباتر از آزادی ام. چون هنوز باکره ام. باورت میشه؟ من 4 ساله که با اون ازدواج کردم و هنوز باکره ام.

+ چطور ممکنه؟

- اون از این کار می ترسه. بهم میگه تو این قدر زیبایی که اگه با تو بخوابم می ترسم زیبایی نفرینم کنه و خودم زشت شم.

+ آه... کتاب ها و آدم ها!
تو داری ادعا می کنی من زشتم؟

- به من بی ربطه. اگه با تو بدون ترس خوابیده، ینی فک می کنه اون قدرا خوشگل نیستی. اما من فک می کنم تو زیباترینی.

+ پس چرا از خوابیدن با من نمی ترسی؟

- چون زیبایی وجود نداره که بخواد منو نفرین کنه. اون چیزی که هست توهم زیباییه؛ چیزی که شوهر من جدی ش می گیره ولی من ازش لذت می برم.

+ عین زندگی، جدی ش که بگیری سخت می گذره!

- نه، زندگی رو باید جدی گرفت. چون وجود داره. مث زیبایی توهم نیست.

+ ولی تو همیشه می گفتی زندگی قشنگه. اگه زیبایی توهم باشه زندگی هم چیزی بیش از توهم نیس.

- اول عشق بود، بعد زندگی و بعد زیبایی. خدا عاشق زندگی بود. زندگی رو آفرید و این کار زیبا بود. زندگی زیبا نیس. آفرینش زندگی زیباس.

+ این حرفا رو می زنی چون از زندگی می ترسی. اما از زیبایی نه! چون شهوتت باعث میشه نتونی از تن من چشمپوشی کنی. دلت میخواد رو تن من دست بکشی. این حالتو خوب می کنه. اما به زندگی بی میل شدی چون شوهرت بهت خیانت کرده. و این باعث شده تو حتی از خدایی که این زندگی رو خلق کرده بترسی. چون حس می کنی زجرت میده.

- زندگی که ما می کنیم زیبا نیس. اما کار خدا که زندگی رو آفرید زیباس، چون باز هم ناشی از توانایی. من از خدا می ترسم، از شوهرمم می ترسم. چون هر دو می تونن. خدا می تونه قداست رو خلق کنه و شوهرم می تونه از قداست خدا تجاوز کنه، به من خیانت کنه و قداست شخصی خودشو بسازه.

+ هیچ قداستی در جهان وجود نداره. تنها چیزی که هس امیال و خواسته هاس. فرقی نمی کنه واسه خدا باشه یا انسان. همه به زیبایی میل دارن. سعی نکن با این حرفها شوهرتو پاک جلوه بدی. اون با من رابطه داشت و خودتم اینو می دونی. حتی اگه توانایی برات ارزشمنده باید به من بیشتر از همه توجه کنی. چون من تونستم به هر دو شما نارو بزنم. من هر دو شما رو اغوا کردم.

- ما می دونستیم.

+ دروغ میگی، شوهرت همیشه از این می ترسید که نکنه تو از روابط غیرافلاطونی ش مطلع شی.

- فریبت داده. اون یه دروغگو حرفه ایه. واسه همینه که وقتی به دروغ بهت میگفت خوشگلی باور می کردی. دروغ گفتنشم جذابیت داره.

+ من نمی خوام از دستتون بدم. منو هم تو رابطه تون جا بدین. من ضعیفم اما اگه بهتون ملحق شم چیزی از قدرت شما کم نمیشه.

- خدایان با انسان ها نمی تونن ازدواج کنن!

+ من ازدواج نمی خوام.

- ما هم خدا نیستیم.

+ پس چرا این حرفو زدی؟

- چون فلسفه بافی ما قانون نداره. هر حرفی میشه زد.

+ من دوستت دارم. نمی خوام ترکم کنی.

- دوست داشتن هیچ وقت کافی نیس. اما بذار ادامه بدیم. تازه کله م داره گرم میشه.
هیچ چیز به اندازه فلسفه بافی منو ارضا نمی کنه!

+ منو جدی بگیر.

- تو زیبایی. زیبایی رو نباید جدی گرفت.
چرا نمیذاری راحت به زندگی بی ربطمون ادامه بدیم؟


موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۵/۰۹/۱۷
ا.پ. اَبرام

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی